Челси записа първа шампионатна победа от октомври насам след трите поражения,

...

Челси съсече Борнемут за едно полувреме

Челси записа първа турнирна победа от октомври насам след трите провали, които инкасира преди паузата за Мондиал 2022. „ Сините “ победиха с 2:0 Борнемут на своя „ Стамфорд Бридж “ в неособено атрактивен за наблюдение дуел от 17-ия кръг на Висшата лига.

Кай Хавертц и Мейсън Маунт вкараха попаденията за отбора на Греъм Потър, който се подреди осми в таблицата с 24 точки. „ Черешките “ са с 8 пункта по-малко и шест позиции обратно в класирането. Лошата вест за британския управител на лондончани е травмата на Рийс Джеймс. Английският халфбек бе сменен наложително от Сесар Аспиликуета при започване на втората част.

Преди да са минали и 60 секунди, Филип Билинг стреля от фал, само че Кепа нямаше проблем да улови.

Малко след изминаването на четвърт час игра Челси откри. Лондончани развиха отлично нахлуване през центъра, при което Стърлинг откри връхлитащия на скорост дребното наказателно поле Хавертц и германецът нямаше по какъв начин да сбърка.

Челси нанесе нов удар седем-осем минути след първия гол. Още едно нахлуване на " синиет " през центъра стигна до наказателното поле. Там топката бе отнете от Закария, само че се озова в Хавертц, който незабавно насочи към Маунт, а британският национал без закъснение матира Травърс с удар от дъгата.

В идващите минути темпото се умъртви много и чак в края на полувремето имаше по-интересна обстановка в дуела. Тогава Пулишич прати топката в мрежата на гостите за трети път, само че попадението не бе зачетено поради нарушаване на създателя на първия гол Хаверц.

Домакините въпреки всичко можеха да вкарат трети гол, в случай че удар от дребен ъгъл на Рийс Джеймс не бе избавен от Травърс. Почти същата обстановка се повтори и в идната офанзива, като тогава Стърлинг стреля с надалеч повече мощ от крайния защитник, само че още веднъж вратарят на Борнемут бе последна бариера.

Десетина минути след началото на второто полувреме Хавертц с прекрасен независим рейд разсече защитата на гостите. Той си отвори и позиция за пукотевица, само че ударът му мина до вратата. Кулибали също имаше късмет да направи резултата " типичен " малко след средата на полувремето. Едва втората интервенция на Кепа в срещата пристигна в 79-ата минута, само че испанският пазач още веднъж улови без никакъв проблем.

Седем минути преди края Кепа въпреки всичко сподели, че следи играта, макар че нямаше никаква работа пред себе си. Исапнският вратар пресече доста остро рисково центриране на Земура от лявото крило.

В самия завършек на срещата някогашният състезател на Ливърпул Доминик Соланке надскочи персоналния си надзирател и стреля с глава, само че не откри рамката на вратата.

FT / Челси - Борнемут 2:0

1:0 Кай Хавертц 16`

2:0 Мейсън Маунт 24`

Челси:  Кепа Арисабалага, Рийс Джеймс, Калиду Кулибали, Тиаго Силва, Марк Кукурея, Жоржиньо, Денис Закария, Мейсън Маунт, Рахийм Стърлинг, Кай Хавертц, Кристиан Пулишич

Мениджър: Греъм Потър

Борнемут:  Марк Травърс, Адам Смит, Маркос Сенеси, Лойд Кели, Джордан Земура, Джак Стейси, Люис Куук, Джеферсон Лерма, Филип Билинг, Доминик Соланке, Кийфър Муур

Мениджър: Гари О`Нийл